Tropické dřeviny jsou při výběru nábytku stále populárnější. Tato skutečnost se navíc netýká pouze nábytku venkovního, ale také toho, který můžeme pohodlně umístit do interiéru. Velké oblibě se – coby tropická dřevina – těší také přírodní ratan. Řada domácností ale dává přednost ratanu umělému. Co je k tomu vede? Zejména jeho výhody, které jsou součástí následujících řádků!

Výhody nábytku z umělého ratanu

Nábytek z umělého ratanu umístěný na balkóně bytu nabízí celou řadu výhod, díky nimž se o jeho pořízení vyplatí uvažovat:

  • Odolnost: Umělý ratan odolává rozmarům počasí i povětrnostním vlivům. Nemusíte se tak bát mrazů, deště ani ostrého slunce.
  • Dlouhá životnost: Výplet kvalitního ratanového nábytku je pevně utažený, což zabrání jeho prosezení a následnému přetrhání.
  • Snadná údržba: Konstrukci nábytku z ratanu povětšinou tvoří bezúdržbový hliník. Svrchní část výpletu pak stačí čas od času setřít namočeným hadříkem nebo na noc přikrývat plachtou.
  • Pružnost a pevnost: Nábytek z umělého ratanu je vyroben z odolných avšak pružných plastů – konkrétně z vláken polypropylenu, takže svojí pevnost prakticky nikdy neztrácí.
  • Lehkost: Zvolíte-li nábytek s hliníkovou konstrukcí, příjemně vás překvapí také jeho lehkost, díky níž můžete s jednotlivými kusy nábytku jednoduše manipulovat nebo je dokonce v některých případech složit a opětovně rozložit.
  • Komfort: Nábytek z umělého ratanu je nejen velmi pohodlný, také je dodáván většinou v šedém či hnědém provedení, což znamená, že se do něj sluníčko neopírá a nerozpaluje jej.
  • Cena: Při koupi vás samozřejmě příjemně překvapí také jeho příznivá cena.

Nábytek na balkon, zahradu i do předsíně

Dávno již neplatí, že zahradní nábytek lze umístit pouze na rozlehlou zahradu. Protože si výrobci moc dobře uvědomují skutečnost, že řada rodin zkrátka domek nevlastní, přichází na trh s kompaktními ratanovými sadami, jež naleznou uplatnění nejen na zahradě, ale i na balkonech či v předsíních nebo obývacích pokojích. Necháte se inspirovat?

Skladací set Sydney

Jednoduchý a přesto dokonalý! Takový je skládací set SYDNEY v šedohnědém provedení, který tvoří dvě pohodlná křesla s polštáři a menší stolek, jehož povrch je vyroben z tvrzeného skla. Odolná hliníková konstrukce, opletená PE ratanem, vyniká dlouhou životností a pro skládací stolek najdete uplatnění i na menším balkonu.

křeslo BARCELONAstůl BARCELONA

Elegantní a pohodlné – takové je křeslo BARCELONA, které se perfektně vyjímá ve společnosti stolku ze stejné série. Hliníková konstrukce a plochý PE ratan odolá rozmarům počasí i zubu času. Křeslo je navíc velmi lehké – váží pouhopouhé čtyři kilogramy! Takže není problém jej přesouvat z jednoho místa na druhé.

křeslo BERLINstůl BERLIN

Srdce milovníků nadčasového designu zaplesá při pohledu na toto stylové křesílko doplněné neméně dokonalým stolkem BERLIN. Ať už se na vašem balkóně bude vyjímat hnědý či šedá varianta, jistě nám dáte za pravdu, že k takovému exkluzivnímu kousku se upnou zraky všech příchozích.

židle NEST

Netradiční design připomínající spletité sítě pavučin si jistě najde své obdivovatele. Patříte-li mezi milovníky stylových a netradičních kusů nábytku a zároveň dáváte přednost bílé barvě, symbolizující čistotu a jemnost, pak si vás židle NEST zaručeně získá. Doplnit ji můžete o výše zmíněný stolek BARCELONA nebo BERLIN.

pohovka Sullivan Island

A máme tady něco i pro nenapravitelné romantiky a vyznavače venkovního „gaučingu“. Luxusní pohovka Sullivan Island, která je dítětem známého výrobce Domus Ventures si vás získá svými elegantními liniemi, stejně jako komfortem, jež přislibuje polohovací stříška, chránící relaxující jedince před ostrými slunečními paprsky.

Závěsná houpačka barcelona

Na závěr jsme si pro vás záměrně nechali absolutní třešničku na dortu, kterou je exkluzivní houpačka BARCELONA v šedém provedení a s voděodolným polstrem. Nosnost houpačky činí 100 kilogramů a umístit ji můžete i na větší balkon, kde působí obzvlášť efektně.

O umělém ratanu závěrem

Nábytek z umělého ratanu nemusí zdobit pouze zahradní plácky. Perfektně se bude vyjímat i v předsíních, halách, na balkoně nebo v zimních zahradách. Pokud ovšem chcete, aby vám jednotlivé kousky přinášely radost po dlouhou dobu, vždy nábytek vybírejte a nakupujte pouze u známých a ověřených prodejců.

Poznámka autora: Všechny výše zmíněné designové kousky z umělého ratanu naleznete v našem e-shopu Nakup-Nabytek.cz (partner Dimenza)!